Logo Nedir?


Temel amacı marka ile hedef kitle arasında bir etkileşim sağlamak olan logolar, şirketin duruşunu ve imajını yansıtarak zihinlerde yer etmesine yardımcı olur. Markaların ve ürünlerin hatırlanabilmesini kolaylaştırarak diğerlerinden ayırt edilebilmesini sağlar. Kurum ve kuruluşları görsel olarak ifade ederken şirketinizin imajını direkt olarak yansıtan bir ayna gibidir.


Logolar sadece ikonik çizimler ve sembollerin bir arada kullanılarak şekillendirilmesinden meydana gelir. Ayrıca bir oluşumu, topluluğu ve fikri de temsil eden simgeler, çeşitli görsel ögelerin bir araya getirilmesiyle tasarlanır. Fontlar, grafikler ve renkler kullanılarak oluşturulan logolar, amblemlerden farklı olarak firmanın ismini de ön plana çıkarır.


Çeşitli tasarım programları kullanılarak oluşturulan semboller, özgün çizimlerle bir kişi, ürün, hizmet veya işletmeyi markalaştırabilmenize yardımcı olur. Logo hazırlarken hem temel tasarım bilgisi hem de iyi düzeyde program bilgisi bilmeniz gerekir. Tasarım bilgisi markanızın kurumsal kimliğini yansıtabilmenizi sağlarken, program bilgisi dikkat çekici simgeler hazırlayabilmenize olanak tanır.
3 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör